19 Mayıs 2013 Pazar

14 Aylık Yiğit

Minik kelebeğim büyüdü..Artık onu durdurmak çok zor.İtirazlara tahammülü yok,tepinmeye başlıyor,kendini yere atıyor yada kafasını sağa sola hızlı hızlı sallıyor .

Her gecen gün daha da sevimli oluyor kuzum.Artık bikaç kelime de söylemeye başladı..Elinde kapaklı kavanoz gibi bişey varsa bize getirip kapağını açmamızı istiyor.." açççç" diyor..Sonra ver dediğinde "al" diyor.Attaa diyince kapıya gidip bekliyor.Dışarı çıkmayı çok seviyor.Hemen hemen hergün sokakağa çıkıyoruz.Sokakta rahatlıkla yürüyebiliyor.Ayrıca kanepenin yastıklarına basarak kanepeye tırmanıyor.Sürekli peşi sıra takip lazım.Bugunlerde geri geri yürümeyi huy edinmiş üstelik.:)Hee birde "tedi " diyor Yiğit.Penceremizdeki kediye epey alıştı onu görünce heyecanlanıyor,camdan ayrılmıyor.

Herşey çok güzel hoş da..Ben okula giderken peşimden çok ağlıyor.Bakıcı kapıdan içeri girince başlıyor ağlamaya,ayaklarıma dolanmaya.Söylememe rağmen bakıcı onunla pek ilgilenmiyor,eğer ilgilenip onunla oyunlar oynasa kesinlikle bu kadar çok ağlamaz peşim sıra.Kahvaltısını yapmıyor diyo sürekli,eline ekmeği tutuşturuyor sonrada öyle böyle öğlen ediyorlar.Kahvaltı menüleri ayarladım bunu yap bunu yap diye ama o yapana kadar çocuk acıkıp ağlıyor,ekmek veya meyveyle öğün atlıyor sonrada kahvaltısını yapmadı diyor..:(( Bir sene oldu artık ne zaman acıkacağını bilebilmeli oysa ki..Üfff paranla rezil olmak bu olsa gerek..Ya da insanlarda vicdan mühakemesi kalmamış..Bu yıl böyle geçti seneye inşallah Yiğidime gözü gibi bakacak birini bulurum dostlar,çok zoruma gidiyor valla bu durum.

Tam bir babacı benim oğlum,zil çalınca sevinçle kapıya koşuyor.Uykudan uyandığında babasının omzuna başını koyup evde gezinmeyi çok seviyor.
 
Ev işlerine pek meraklı benim oğlum.Önceleri korktuğu viledadan artık korkmuyor.Banyodan alıp evin her yerine sürüyor.Ben mi eskiden darlanırdım her yeri dağıttı diye ama artık karışmıyorum:)

 
Buda bimden 20 liraya aldığımız çadırımız.Her arkadaşımın evinde gördüm dedim bizde alalım.Yiğitte pek sevdi saklanıp duruyor içine.

Blogumu çok özlüyorum ,ama zamanım yok yetişemiyorum artık.Okul ev işleri ve bebekle zaman çok çabuk geçiyor.

4 yorum:

 1. MAşallah tatlı Yiğitciğime :)
  Canım bakıcı konusunda içinin rahat olmamasına çok üzüldüm :( Kendimi senin yerine koyup düşünmeye çalıştım da çok zor :(
  Ama şöyle söyleyeyim bizimkine anneanne-babanne bakmasına rağmen bizimki de kahvaltı yapmıyor, açlıktan ölse de yemek yemek istemiyor :( Ne yapacağımızı bilmiyoruz biz de :(

  YanıtlaSil
 2. Maşallah diyeyim önce bir çok şeyleri benzergelişiyor dila ile kahvaltı da dahil tüm yeme düzeni berbat nasıl düzelticem bilmem. İnşallah gönlüne göre bakıcı bulursun seneye

  YanıtlaSil
 3. Onun temizlik yapan ellerini yerim ben. :D Maşaallah!

  YanıtlaSil
 4. Blogunuz çok güzel, blogunuzu okuyan kişilere önerim bebeklerinizin fotoğraflarıyla Kadıköy Şifa'nın yarışmasına mutlaka katılın ve bizlerde onların güzelliklerinden mahrum kalmayalım bu sayede. www.instabebek.com

  YanıtlaSil

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...