19 Haziran 2013 Çarşamba

15 Aylık Yiğit ve Yeniden hastalık günleri..

Merhaba..Uzun uzun aradan sonra yine geldim.Her nekadar sık sık uğramak istesemde kabul ediyorum artık yetişemiyorum.24 saat bana yetmiyor:)

Benim bücürüm 15 aylık oldu ,nerdeyse 16 aylık olacak ,geçte olsa her ayını yazmaya çalışıyorum.
Değişen pek bir şey yok aslında.Yiğit hala anne demedi..Bir ara demişti ama unuttu yine.Bu ara sık sık baba diye ağlıyor."Tedi" diyor.Dışarı çıktığı zamanlarda gördüğü tüm kedilerin peşine koşuyor çığlık çığlığa.

Söylenenleri anlaması çok eğlenceli.Getir götür,yat kalk,gel,ver,al gibi komutlara cevap veriyor.Her zamanki sıkıntımız kahvaltı öğünü.Yumurta peynir vs hiç yemiyor.Ben evdeysem katiyen ağzını açmıyor,inek sütü yada başka bir süt içmiyor.Bu sorunu nasıl aşacağım bilemiyorum,oluruna bıraktım elbet benim stoklar bittiğinde birşekilde süte evet diyecektir.

Malum okullar tatile girdi.Bizler seminer dönemindeyiz.Bu dönemde Yiğiti okula götürecektim yanımda ama hasta olduğu için evdeyiz.5 gündür 38-39.5 arasında seyreden ateşi var.Tahlilleri temiz çıktı.Boğazında biraz kızarıklık varmış ,üstüne azı dişleri kabarmış,morarmış..Sanırım hepsi birleşti ateş fırladı.Ateşi düşsün diye üstü çıplak dolanırken arada üşütmüş olmalı ki 2 gündür burnu tıkandı,nefes alamıyor,ememiyor,uyuyamıyor...Anlayacağınız sıkıntılı,stresli bir süreç geçiriyoruz.İnşAllah tıkanıklığıda birkaç güne geçer,ateşi bu sabah düştü.

5 gündür 4 er saat arayla Dolven ve Peditus içiyor,ayrıca antibiyotik içiyor,iştahı yok ,iyice ufaldı meleğim.Zaten bronşit olduktan sonra eskisi gibi yemez içmez oldu kuzum.Çocuklar hasta olunca illa zayıflıyor iştahtan düşüyor..Çok üzülüyorum zayıflamasına ama yapacak birşeyimde yok..Ayrıca kan değerleri düşükmüş,Santefer verdi doktor,güç bela içireceğiz artık..Hoş geçen defada içirdim ama pek bi faydası  olmadı...Elindeki herşeyi bize yedirmeye uğraşıyor,kendi ağzına koysa çok daha iyi olacak ama ...
 
 
Balkon demirlerine tırmanıyor paşamız.Neyse balkon direk bahçeye açılıyor,yine de tehlikeli tabi
 
 
Bu arada ilk traşını oldu.Ben baya ağlayacağını düşünmüştüm ama gidip gelmeleri bir oldu.Saçlarını bile diktik artık yakışıklı oğlumun :)

 
                                       Buda hasta Yiğit Sefa pek keyfi yok bugünlerde...

Hee unutmadan uzun yola çıkma vaktimiz geldiği için uzun zamandır ertelediğimiz oto koltuğunu da aldık.Henüz kullanmadık ama beğenerek aldım.Baya gezdim internetten araştırdım .Fiyatı ve güvenliği en uygun olanını seçmeye çalıştım.Sonunda Heyner Kids Multi Protect Ergo SP Oto Koltuğu / Gri (9-36 Kg)  oto koltuğunu aldım.


Şuan uyuyor kendisi ,uyanmadan yemesini ümit ederek ona sıcak bir çorba pişireyim..
 

7 yorum:

 1. maşaallah. Allah nazardan saklasın minik meleği. benim kızım da bronşit olduktan sonra iştahsızlaştı iyice. büyümüüyor minicik kaldı. allah sağlık versin geçecek bu günlerde..

  YanıtlaSil
 2. Maşallah kuzuya. Yemek konusunda seni o kadar iyi anlıyorum ki.. Bizde de katiyetle yumurta peynir vs. yok. Her yemek yapışımda içimden dua ediyorum nolur sevsin ve yesin diye..

  YanıtlaSil
 3. inşallah yer çorbasını uyandığında
  sıcaktan mı ne ? bizde iştaah sıfır

  YanıtlaSil
 4. çok tatlı olmuş maşallah... gecmiş olsun annesi, hastalıktan ve dişlerden yiyemiyordur endişelenme; iyileşince açılır iştahı... konuşma için de daha erken zaten, anlaması yeterli ;-) sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Canım çok geçmiş olsun, bir an önce sağlığına kavuşsun miniğin:) artık koltuklara, yüksek gördüğü herseye tırmanma vakti başladı:) kolaylıklar ve bol dikkat diliyorum, sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Çok geçmiş olsun, çabuk iyileşir inşallah,
  Yoğurt yaz aylarında daha iyi olur, bademcikleri kızarıkken bir çay kaşığı limon suyu da mikropları öldürür, inşallah yola çıkmadan toparlanır Yiğit,sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Yigit beye cok gecmis olsun..Dilerim en kisa zamanda duzelir sagligi da istahi da..SSize de bol sabir ve iyi yolculuklar..

  YanıtlaSil

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...