12 Aralık 2013 Perşembe

Aşı ? Hayır Teşekkürler !

Maalesef anne olarak çoğumuz hayır teşekkürler demedik,diyemedik.Geçenlerde bir arkadaşımın paylaşımı üzerine aşılarla ilgili araştırmalara koyuldum ve öğrendiklerim beni mahvetti,şoke oldum.Daha anne karnındayken başlıyor aşı furyası.Önce hamile annelere sonra dünyaya gözünü açan el kadar bebelere ha babam aşı vuruluyor.Neden peki ?

Bağışıklık kazansın,hastalığa yakalanırsa hafif atlatsın vs diye birsürü düzmeceyle ,zaman zaman hastane kapısından kovulan bebeklere ücretsiz,gönüllüce vuruyorlar bu aşıları.

İlaç firmaları,doktorlar ,uzmanlar aşıların hastalıa karşı koruduğunu söylese de kimileride asıl hastalık yapanın bu aşılar olduğunu öne sürüyor ve delilleride hiç göz ardı edilecek gibi değil.Ayrıca 2 yaşına kadar anne sütü alan bir bebek gayet güzel pekçok hastalığa karşı kendi antikorunu kendi üretip savaşabilecek bir sisteme sahipken vurulan bu aşılarla düzen altüst olmakta..Okuduğum makalelerden bazı kesitleri sizlerle paylaşmak isterim..


Normalde her ilaçın birleşimdeki maddenin ne olduğuna dair bir kulanım belgesi bulunur, ama aşı yapılırken bu aşını birleşiminde ne olduğunu doktor hariç kimse bilmemekte ve böyle bir belge veya kagıt parçası bulunmamaktadır ve Anne ve babanın bu konuda bilgisi olmamaktadır. Günümüzde bu aşının bir çok hastalığa: Derikabarcıkları, Beyin zarı iltihapalanması, kanın yapısının bozulması, sinir iltihapalanması vb rahatsızlıklara sebep olur. Birleşiminde: aliminyumlu birleşikler, aliminyumhidroksid, antibiyotikler, öldürülmüş veya zayıflatılmış uyarıcılar (mikroplar), yapısı bozulmuş proteinlar, ve formikaldehid gibi zehirli maddeler içerir. Mobilya yapımcıların formaldehid kulanmaları yasaktır, çünkü Kanserojen etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Evet bu çok tehlikeli, kanserojen madde Formaldhid aşının içinde bulunmakta ve direkt çocuklara vurulmaktadır. Bunun yanında hemen hemen bütün aşı maddelerinin içinde Thiomersal bulunur. Thiomersal bir civa birleşiğidir ve vücuttan atılması çok çok zordur ve 10 larca yıl vücutta kalabilir. Thiomersal çocuklarda konsentrasyon problemi, öğrenme zarluğu, konuşma problemi, mantık oluşturmada yetersizlik, büyük huzursuzluk, ve daha bir çok probleme sebep olur. Aliminyumhidroksid birçok aşının içinde katkı maddesi olarak bulunur. Berlin’den Prof. Dr. H. Spiess, Aşının birleşimindeki katkı maddeleri o kadar koplex ve karmaşıktır vede bunların çoğunun özelikleride araştırmamıştır ve bilinmemektedi. Buna rağmen çocuklarımızı deney tavşanı olarak kulandıralım mı? Bütün bu katkı maddeleri kanserojen, allerjik, nabız düşürücü, mide ve bağırsakları bozucu, ve daha birçok yanetkileri vardır. Dr. J. f. Graetz keni homeopatik Muayene hanesine aşının yantesirleri nedeniyle hastalanan insanları tedavietmiş ve hemen hepisinde az veya çok Beyin tahribatı olduğunu tesbit etmiştir.

Biyolojik Felaket:

Dr. J. F. Graetz’in yazdığı aşı gereklimi (Sind Impfungen sinnvol?) adlı kitabında şöyle diyor:’’ Yıllarca yaptığımız tecrübe ve deneyimler sonucunda görülmektedirki insanlar sürekli ve sürekli nesilden nesile daha çok hastalanmaktadırlar. Düşünün bugün çocukların çoğunda nörodermatit, spastik (krampl&#305 bronşit, astım, baharnezlesi, hayvan allerjisi, sürekli orta kulaka iltihaplanması, legasthenik (öğrenme, okuma ve yazam zorluğu), hiperaktifitet (aşırı taşkınlık hareketlilik), agresivitet (aşırı saldırgan olanma), tehditkar veya bedenen veyahutta ruhen özürlü olmaktadırlar. Sonraları yani erğinlik çağında ise adet anormalikleri, adet öncesi ağrı ve sancılar, yumurtalık iltihapalanması, cinsel organda mantar, yumurtalık kordonunda dölenme, düşük yapama veya erken doğum gibi haller oldukca sık görülmektedir. Bütün bunlar daha önceki nesillerde çok nadir görülürken şimdi normal olmuştur. Bu aşılamaya devam ettiği sürece daha çok rahatsızlıklar ortaya çıkacaktır ve hatta kısırlılık batı ülkelerinde çok hızlı şekilde yayılmakta vede yüzlerce sperma bankası bu ülkelerde bulunmaktadır. Şuna şahit olunki artık bir insanın problemi değildir bunlar. Bu bütün insanlığı hatta dünyayı ilgilendirmektedir ve yakında bütün insanlık bu felaketin zarrını görecek ve görmektedir de, şayet çok değerli sağlığımızın değerini bilemezsek.

Yukarıdaki bilgiler Ian Sınclaır in Vaccinationdebate.com adlı sayfasından alınmıştır.


Dr. Russell Blaylock nöroşirürji doktoru (beyin ve sinir cerrahi)

 • Eger bagisiklik sistemini uyarirsan, bugun otizmin ciktigi gibi, hamileyken asiladigin kadinin cocugu 20 yil sonra sizofreni cikacak. Ve kimse bag kuramayacak.

 • Asilar Cin’de uretiliyor ve ABD’de iki yilda bir kontrol edilirken uretici, Cin’de bu 13 yilda 1 ve FDA gidip kendi kontrol edemiyor. Uretici firmadan bir gorevli disari cikip burda hersey yolunda diyor 13 yilda 1.(Amerikayi yok etmeye yemin etmis komunist ulke Cin’den bahsediyoruz)
 • Ani Bebek Olumlerinin %70′i Difteri Tetanoz Bogmaca asisini takip eden 3 hafta icinde gerceklesiyor.
 • Havaleler asilarla baglantili, asi olduktan hemen sonra olmasi gerekmiyor. Haftalar, aylar, hatta bir yil sonra bile gerçekleşebilir.

 • Canli virus iceren asilarin tehlikeleri:
- Bagisikligi bastiriyor (KKK ve HiB)
- Hayat boyunca vucutta kalabiliyor. Kizamik virusu yaslilarin %20 beyin ve %45 diger dokularinda bulundu
- Astim, cocuklarda seker hastaligi ve otoimun ve norolojik hastalillarla baglantili
1970′den sonra her cocukfelci vakasinin Oral Cocuk Felci asisi kaynakli oldugu ortaya cikti. ABDde canli cocuk felci asisi yasak.


Yine aşıların içerisinde sığır serumunun bulunduğunu öğrenmiş tekrar tekrar şok olmuş durumdayım.
Aşılarda kullanılan sığır serumuyla ilişkilendirilen pekçok problemden biri kronik böbrek hastalığıdır.
İnsan genomuna tavuk ve inek genetik materyali mi katıyoruz? Aşılar yoluyla gelecek nesillerin genlerini bilinmeyen şekillerde değiştiriyor muyuz??

http://www.naturalnews.com/SpecialReports/VaccinesFullStory/v1/VaccineReport-TR.pdf 
( türkçe çevrilmiştir)
http://www.asihakkinda.com/
http://www.nvic.org/ (National Vaccine
Information Center
)
http://www.aymd.org/ aşı yaptırmaya mecbur değilim hareketi web sayfası
http://www.whale.to/vaccines/damage.htmlve daha bikaç gün önce ülkemizde olan olay ..İçerisinde domuz kanı var iddiasıyla çocuklarına aşı yaptırmayan aileye ‘ihmal’ suçlamasıyla dava açıldı. Aile çocuklarını almakla tehdit edildiklerini ileri sürdü.
http://yasam.bugun.com.tr/ihmal-davasi-haberi/892695Bu konu hakkında inanılmaz kafam karışık,hayır deme şansımız nasıl olmaz o da ayrı bir şey..Allah yar ve yardımcımız olsun,evlatlarımızı korusun..

Bundan öncesinde bilinçsizdim şimdi biliyorum ama  yaptırıp yaptırmama konusunda şuan kararsızım.Gönlüm yaptırmamaktan yana tabi prosedürler,bakanlığın dayatması vs o kısım ne olur bilmiyorum..

6 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı olmuş, bazı zamanlar aklıma geliyordu acaba aşıların içerikleri neler diye, en basit kan ilacının içinde paraben varken aşılarda neler vardır acaba diyordum
  Annelik hisleri demekki. :)
  Okudum okudukça kafam bulandı.
  Allah tüm çocukları korusun.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. aşı konusunda yaptırıp yaptırmama ile ilgili çok söylemler oldu biz yeni anneyiz ama ben annelik bloglarını 6-7 yıldır takip ediyorum ve sonucta aşıya karşı olmanın doğru olmadığına karar verdim. aşılar yan etkileri mutlaka var ama gerekli, olmadığındaki hastalıklar çok daha kötü çünkü. Diğer yandan aşı yaptırmamayı seçmek ne yazık ki sadece kendi çocuğumuzu değil toplumu da riske atıyor. Aşı ile günümüzde nesli tükenmiş hastalıklar var ve eğer bazı çocuklar o aşıyı olmazsa topluma o hastalığı yeniden yayma riski oluşturur. Bu konuda gülüş türkmen'in anneliğin ötesinde kitabı çok iyi açıklamalar içeriyor. Diğer bir konu da bir dönem (ismini unuttum) aşı yapmayı reddeden gayet yenilikçi bir çocuk doktoru blog dünyasındaki bir çok annenin tavsiyesi olmuştu. Sonra bu doktor ceza aldı ve sanıyorum meslekten men edildi. yıllar önce malesef hayatını kaybeden minik nehir (maceralarını hep blogundan okuduk http://nehir-im.blogspot.nl/) o doktorun hastasıydı ve bu doktor hastalığını teşhis edemediği için çok geç kalınmıştı. Bir yakınının yazdığı yorumda sıradan bir doktorun görür görmez hastalığını anladığı ama bu çok meşhur yenilikçi doktorun aylardır hiç bir konuda uyarmadığı ve geçiştirdiği yazıyordu. Diyeceğim o ki bilim dünyası boş durmuyor. Zaman zaman çıkar amaçlı ürünler oluyor ama bebekleri buna dahil etmeyeceklerine inanıyorum. Bu yüzden ben tıbba güvenmeyi seçiyorum

  YanıtlaSil
 3. tam da 1.ay aşımızı olacakken okudum yazınızı... gene de insan ihmal etmek istemiyor ya aşıyı yaptırmayınca bir problem olursa diye düşünüyor :(

  YanıtlaSil
 4. Aşılar hakkında ben de yeni yeni bir şeyler duyuyorum, hiç sorgulamamıştım, oğlum bebekken menenjit aşısı mecburi olmadığı halde üç defa vurdurdum, karda kışta aşıya götürüyordum, en vicdan azabı duyduğum meseledir.
  Bütün insanlığı veya bütün ülkenin nesillerini böyle riske atabilirler mi bilemiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Bu Post kaçırdığıma cok uzuldum sımdı. ellerınıze sağlık, blogger arkadaşlar arasında bırseylerı sorgulamaya acık olanları da görmek cok güzel. Ben de oğluma ası yaptırmıyorum bu konuda kıtaplar okuyorum doktorum da ası olmayı onermıyor ama maalesef okumamıza rağmen tepkı cekıyor hatta bazıları tarafındna cahıllıkle suçlanıyorum

  Elh 2. oğlumda Hayır dıyebıldım ama benım sansım yurtdışında olmak oldu. ben doğru bılgılendırıldıgım ıcın sağlıklı bır zemınde karar verebıldım darısı turkıyedekılerın basına ıns

  YanıtlaSil
 6. Bunlar da benım asılar hakkında nancızane yasadıklaırm ve okuyup turkceye cevırdıklerım

  http://sudagidan.blogspot.ae/search/label/As%C4%B1lar%20Hakk%C4%B1nda

  YanıtlaSil

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...