4 Kasım 2015 Çarşamba

Oğlum Kreşe Başlarken...

Merhabalar


Oyyy kurban olurum daha dün minnak bir bebişken bugün meleğim okula gidiyor oldu.Evet sanırım dünyada benden daha kararsız biri daha yoktur..Bir ay içinde o kadar gelgitin ardından bakıcımızla olan ilişkimiz sona ermiş Yiğit Sefa ise 2 gündür kreşe gider oldu.

İlginçtir ki bu 2 gü hiç sorun yaratmadı..Onu 9 gibi okuluna bırakıp kendimde okuluma gidiyorum.Gün boyu kimse ağladı vs diye beni aramadı bile..Acaba fırtına öncesi sessizlik mi ki bu...Gerçi 1 hafta deneyimi var, yarım gün  bir anaokulunun oyun grubuna katılmıştı..Ayrıca evde sık sık kreşten bahsetmiştik .Velhasıl bir maceraya atılıp canciğerimi kreşe başlattım.Malum havalar soğuyor ilk sabah onu okula götürdüm ama veli bekleme odasında ağladım ..Bana göre henüz dünyaya geleli 3.5 yıl olmuş ,masum minik bir melek ...Ancak ev ortamının dışarıya göre sıcak olmasından başka hiç bir faydası yoktu Yiğit'e..Arkadaş istiyordu ,bakalım bizi neler bekliyor..

İlk gün gayet normal ve iyi bir şekilde eve döndük,Kahvaltıda zeytin peynir yememiş,öğlende pırasa yemeği varmış ki onu herkes yemez,onu da yememiş..Neyse menüdeki Makarnayi yemiş..Öğretmeni kapıda alırken konu hakkında bilgi veriyor..Bugun bir arkadaşının elini dolaba sıkıştırmış,büyük ihtimal onu kızdırdı,öğretmen kapıda bunu söyleyince çok üzüldüm.Ancak evde o söylemediği sürece konuyu siz açmayın dedi öğretmeni.. ki Yiğit arabaya binince "bugün naptınız "sorusu üstüne ------ -     -öğretmen bana kızdı"
-neden kızdı
-çünkü ben arkadaşımın elini dolaba sıkıştırdım.
-hmmmm peki sen ağladın mı ?
-evet ,o çocuk çok çirkin sevmiyoyum onu...
.................
yaa çocuktan al haberi ..Neyse arkadaşlara zarar verilmez gibi nasihatler verdikten sonra,öğretmen bana kızdı lafı pek hoşuma gitmedi , ki ilk günde aynı şeyi söylemişti..Yani anlayacağınız hiç kimse bir çocuğa annesi kadar hassas ve özel davranmıyor..Ben biraz duygusala bağlasam da herkes alışacağını ve çok mutlu olacağını söylüyor..

Kreş hakkında herkesin izlenimi olumlu.Yalnız ben zırtbırt üst değiştirilmesinden pek hoşlanmadım o ayrı...Azıcık bir leke olsa hop çıkar üstü,yani çocuklar pek sevmez değil mi habire giy çıkar ....Yada ben şuan hassasım ondan takacak yer arıyorum..

Bu arada paşamız 2 gündür 9 da hop yatağa gidiyor 10 dk sonra uyuyakalıyor ki uzun zamandır bukadar erken uyuduğu görülmemişti:) Bende bu fırsattan istifade buralardayım.2 yorum:

  1. hayirli olsun.. ilk gunler anne icin cok daha zor; cokj hassas ve duygusal oluyoruz. zamanla alisir ve duzeninizi kurarsiniz.. eve kardes gelmeden baslamasi cok daha iyi olmus.... yeni hamilelik de hayirli olsun bu arada..

    sevgiler

    YanıtlaSil
  2. Hayırlı olsun. Alişir sözünü sevmiyorum ona bakarsan çocuk çok kötü zor şartlara da Alişir. Sizinki yine Kızmış bizim burda iki çocuğu da Kollarından çekiştirerek sürüklediklerini gördüm sözde Almanya'da ablalar çocuklara dokunmazmış ama herkes yapiyormuş. Bildiğin şiddet var burda. Iyi bir ÖĞRETMEN ile karşılaşmak tek umudumuz

    YanıtlaSil

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...