17 Mayıs 2016 Salı

Gazım var Anne !!

       Meleğim sesini duyar gibiyim ..Ah konuşabilsen de derdini anlatsan.Bizde nerdeyse her hafta dr a gitmesek.Meleğim 3 ayın bitti ,gittikçe rahatlaman gerekirken sense sürekli ıkınma,kusma,ağlama nöbetlerindesin.Uykuya dalamadığın ve ağladığın için doktora götürüp duruyorum.Onlarda gaz damlası veya bağırsak düzenleyici verip yolluyor..Ben yediklerime dikkat ediyorum ama pek bi değişim söz konusu değil.
kavramalar başladı


     Acaba alerjik bir bebek misin 1 aydır bunun peşindeyim .Süt ürünü,yumurta vs de tüketmiyorum bu ara.3 gündür makarna ve patatesle beslenmeye başladım sırf sen rahatla diye ancak ,dün akşam yine çok ağladın.Uykun geliyor uyuyamayınca da iyice huysuzlanıyorsun..Bitanem çok tatlısın kıyamam sana, sen ağlarken kıvranırken benim içim parçalanıyor,abinde çok üzülüyor.Baban sana masaj yapıyor akşamları biraz rahatla diye..Hepimizi mum ettin :)))


Görmüş olduğunuz bu şişeler minik prensesin gazına sebep aldğımız damlalar hatta kantaron yağı ,elma yağıda vardı biyerlerde ..

Sab Simplex....:  Şöyle bi araştırma yapınca popüler bir damla ,,ancak benim bebeğime hiç fayda etmedi.Hatta daha beter etti.Ikınma hissini artırdı,sürekli ağlıyordu kuzum ıkındıkça,hemen bıraktık
.
Biogai: Bu minnak şişe bir mucize..Bağırsak düzenleyici bir damlaymış,dr umuz kullanın dedi her sabah aynı saatte veriyorum 5 damla.İşe yarıyor özellikle nurse harveys ile birlikte ikisi bizi epey rahatlattı.Bitkisel olduğu söyleniyor. Bağırsak için faydalı bağırsak bakterileri varmış.

Gas Stop : Keşke adı gibi gazı durdursaydı ama Zeynep Ela yoğun bakımda kalırken ordaki hemşiresi önerdi ama bir iki kez denedim pek faydasıda olmadı sanki.

Metsil : En son gittiğim çocuk doktorunun verdiği gaz damlası..İçindede paraben felan var beni pek hoşuma gitmedi.Bir umut 3 gün kullandım bugün bırktım .çok karıştı bu damlalar...Bu da ilk gün iyi fayda etti ama 2 gündür gaz felan çıkardığı yok bizim kızın.Aslında açıklamasında ağrılı durumlara fayda eetiği yazıyor ama bizimki karnına kramp girer gibi hep iki büklüm.

Nurse Harveys: Tamamen bitkisel bir şurupmuş.İçinde dereotu yağı ve kimyon yağı var ..İyi geliyor bebeğime .Sindirime yardımcı  oluyormuş.

Acı elma yağı da kullandım bi ara ayakaltına 1er damla sürüp masaj şeklinde,oda güzel..Yalnız fazla sürülürse içerden içe  bebeği yakabilir.Fazlası zarar.

Rezene içir dediler ,Yok yok rezene de dokundu benim kıza.Milupanın bebekler için olanı ,tohum olanı hepsini denedim.Kendim bile içmiyorum.

Birde bugun Tribudat diye bir şuruba başladık.Dr verdi bağırsak florası düzenlencekmiş .Kıızım çok fena uykuya dalamıyor sürekli ıkınma kıvranma ve ağlama halinde .Özellikle akşam artık çok yorucu oluyor sürekli kucağımda gezdiriyorum.Aslında hiç damla ilaç vermek istemiyorum ama bebeğim 1 aylıkken yoğunbakımda kaldı ve antibiyotik içti.Antibiyotikler yenidoğanın bağırsak florasını bozduğu için ilerleyen süreçte o yüzden böyle rahatsız oldukları da oluyormuş..Yani bizim tek derdimiz GAZ değil anlıycanız..Neyse bugün yarın derken 3  ay 10 günlük oldu kuzum..Allah başka dert vermesin ..

Bu arada tüm bu damlaların yanı sıra aslında en etkili gaz çıkarma gaza son verme işlemleri :

-Bebeği zırtbırt emzirmeyin,gaz topuna dönmesin,her ağlama açlık ağlaması değildir..
-Ayaklarını karnını sıcak tutun,bazen biz üşütüyoruz.Havalar hala ısınmadı
-Emzirdikten hemen sonra üstünüzü bile toparlamadan omzunuza alıp gark etmesini sağlayın,15-20 dk gezdirin.
-Kangurunuz var mı (benim var çokta işe yarıyor) bebeği oyun içine evde gezerken o da gazını çıkarsın .
-Mutlaka gaz masajı yapın ..

Ben bunları denediğimde faydası çok ama dediğim gibi bizde biraz bağırsak sorunuda var ..3 ay bitti ..Umudum 6. ayın sonuna kaldı:)

Sevgiler..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...