21 Aralık 2012 Cuma

"Mimlendim"

İlk mimi sevgili Müge'den almış bulunuyorum.(bakınız:http://mugekokluatik.blogspot.com/2012/12/ayni-gunde-2-defa-mimlendim.html)
Açıkcası ilk olduğu için google amcaya sordum bu mim neyin nesidir diye:)İyi güzel bişeymiş öle dedi.Bloggerlar arasında sosyalleşmeyi ve etkileşimi artırırmış,düşünce çeşitliliği kazandırırmış..Lafı uzatmadan soruları cevaplamaya geçeyim sonrada pası başkasına atayım:)1. Mantığın mı yoksa duyguların mı ön plandadır?

Çok duygusal biriyim,mantığımla hareket etmeye çalışsam da genellikle duygularımın esiri olurum.Dışarıda işte,alışverişte mantığım önplandadır ama insan ilişkilerinde duygusal tarafım ağır basar,aslında hep mantıkla hareket edebilsem keşke,belki daha az üzülürüm.

2.İnsanlar niye mutlu değiller?Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?

İnsanlar mutlu değiller çünkü manevi olarak çoğu(muz) boşluktayız.Evet paramız ,evimiz,arabamız,çocuğumuz,sağlığımız herşey var ama bizler bedenimizi giydirip süslerken ,ruhumuzu süslemeyi unutuyoruz.Hayatın koşturmacasında kendimizi unutuyoruz.Sabah kalk işe git eve gel,ye iç uyu,gez..Peki manevi olarak ne yapıyoruz.Allah için ne yapıyoruz? Bunu sorgulamak lazım dünyaya geliş amacımızı ele alıp ona göre hareket ettiğimizde,gözümüzü değil kalbimizi ve ruhumuzu doyurdğumuzda mutluluğa erebiliriz.Zaten manevi olarak doyan insa şükretmesini de bilir.

3.Çok para harcayıp keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı?

Hmm bi düşüneyim keşke almasaydım dediğim şeyler vardır.Genellikle mağazada beğenip eve gelince beğenmediğim,dolapta öyle bekleyen kıyafetlerim mesela.Ama onlara da okadar çok para harcamam.Sonra bir şekilde elimin altından yok ederim yoksa gördükçe canım sıkılır kendime kızarım:)


4.Haklı olduğun bir konuda hakkını savunur musun yoksa susmak adalet mi dersin?

Haklıysam susmam,kendimi savunurum .Karşımdaki hem haksız hemde ukalaysa ona haddini bildirmek için uğraşırım,gerçi genelde ukala tiplere naparsan yap had bilmiyorlar ama ..Susmak bana göre değil ,haksızlığa gelemem,ama baktım olcak gibi değil "eeehh ne halin varsa gör" derim.Bir daha öyleleriyle muhatap olmam,olursamda fırsatı bulduğum anda lafımı sokarım.
 
5.Tok gözlü müsün yoksa herşeyim olsun diyenlerden misin?
 
Yoo herşeyim olsun diyenlerden değilim ben.Tok gözlüyüm.Sağlığım olsun ,karnım doysun,kendimizi geçindirecek paramız olsun yeter.Şuan bunlara sahibim  zaten.Ayrıca güzel bir bebeğimde var ,daha ne olsun.Gerçi insan oğlu nankör hep daha fazlasını istiyoruz hayattan ama yetinmeyi bilmek gerek diye düşünüyorum.Ayrıca asla nerden geldiğini unutmamakta lazım.
Ben hayattan payımı aldım Allah olmayanlara versin.Hee olurda herşeyim bol bol olursa onu da çevremle seve seve paylaşmak isterim.
 
 
Eeee bittimi sorular iyiydi ne güzel kendi kendime konuşuyordum:)) Sevgili Müge'ye tekrar teşekkürler.Hmmm bu mimi kime paslasam kime paslasam.Listemde baya arkadaşım var ama 2 kişi seciyorum  Annesinin Masal Perisi  ve Yeni Annenin Günlüğü'nü mimliyorum..
 
Sevgiler..
 
 

1 yorum:

Bize birşey demeyecek misiniz? Her türlü yoruma açığız:))

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...